الو حسن کجایی شاه کلیدت دستته . بیا این قفل زنگ زده را باز کن


تا اسم تلفن میاد. مردم بی اختیار لب هاشون به خنده باز میشه.
از اون طرف هم یک عده نزدیک به خودکشی هستند.
باید درک کرد. هر سیاستی تاریخ دارد. قطع رابطه با جهان دردی را دوا نمیکند. خود پیغمبر هم بلاخره زمان تحریم را تمام کرد و شروع کرد به معاشرت با اعراب. پیامبر هم که پیامبر بود محاصره اقتصادی را تا اخر عمر تاب نیاورد.
ارمانهای امام سی سال پیش جای کار داشت. روزگار عوض شده باید درک که رابطه با امریکا زیر پاگذاشتن ارمانهای امام نیست. بلکه کمک به کودکان و جوانان و مردمی است که تحریم پشتشون را شکسته. لاغر کردن ادم هایی است که بالا رفتن قیمت دلار چاقشون کرده. کمک به بیماران سرطانی است که دارو ندارند. واز همه مهمتر ارزشمند شدن پاسپورت ایرانی و جوانه زدن امید در دل مردم است. تا به کی توی پستو باید زندگی کرد که اسلام اسیب نبیند. ایا اسلام این همه بی پایه اساس است که با کوچکترین معاشرتی ضربه میخورد و از بین میرودو بی احترامی میشود به ساحتش.
مزودرانی که سالها از چین و شوروی باج همکاری برای تنها کردن ایران را گرفته اند ناراحتند. دست رنجشان قطع میشود. دیگر چین نمیتواند به تطاول بازار بپردازد و روسیه تکنولوژی تاریخ گذشته را به راحتی به بالاترین قیمت به ایران بفروشد. مزدورانی که جیبشان را بی برکت میبیندد دست به کفن پوشیدن و لنگه کفش پرت کردن میزنند.
لبخند به روزهایی که تحریم ها برداشته شود ارزش پول ملی بالا رود. ریسک سرمایه گذاری در ایران پایین بیایید. و ما نیز مثل سایر ملل از اسایش بهرمند شویم. دور شدن از کره شمالی اصلا غمگین نیست. جای شکر دارد.
بدینویسله به رادیو تلوزیون های بیگانه دار دسته رجوی عربستان سعودی چین شوروی کشور های امریکای لاتین و………. از دست رفتن ایران را تسلیت میگوییم.

Advertisements