نبش قبر


این روزها اعتراض ها بر سر نبش قبر و بحث سر این که برای سنی ها حرام مباحه حلاله مکروهه و برای شیعه ها چیه.برای کافر ها چه جوریه برای مرتد ها چه حکمی داره؟
عقل ادم که اندکی از گردی در بیاد متوجه میشود قوانین برای زنده ها  نگاشته و گذاشته میشوند همه قوانین و احکام که  شامل قوانین دینی هم میشود.
مثلا تو هیچ دینی قانونی برای مرده ها بیان نشده مثلا گفته نشده که مرده ای که به قبر مرده دیگر وارد شد سلام کند یا نه  وایا مجاز است بی اذن دخول کند یا نه. و یا ایا مرده ای میتواند زن مرده مرد مرده دیگر را به نکاح دراورد یا نه. و یا مثلا به مرده ای روزه واجب باشد . یا مرده حتما باید با وضو قران بخواند.
قوانین برای زنده ها وضع شده. میشود و خواهد شد. از ابتدای بشریت تا حالا.

اگر نبش قبر حرام ویا خلاف قانون و شرع است به دلیل وضع روحی و روانی زنده ای که اقدام به  نبش قبر میکند این قانون وضع شده.

حالا اگر کسی وجود دارد از اسکلت مرده هم نمیگذرد ویا قدیم ها یک شغلی بود به نام کفن دزدی که همین جور پیش بره دوباره رایج میشه. با مرده اصولا راحته.  به شرفش مربوطه خوب اشکالی نداره نبش قبر بکنه .
ولی چنین ادمی در عین حال باید در نظر داشته باشه که به مقدسات دیگران توهین نکنه. موقع کفن دزدی هم عورت مرده را نبینه وبا مرده جماع هم نکنه.
حالا اگر کرد بعد هم راهپیمایی کرد و امپریالیسم جهانخوار را محکوم کرد وتوبه کرد و اینها  هم همه بازشرفش بستگی دارد .که توبه بکنه یا نکنه!

خدا وند توبه را میپذیرد که همانا خدا امرزنده ومهربان است

کلا قانون ودین برای زنده ها میاید. تبصره وایین نامه و متم بودجه هم……
اصلا منظوری نداشتم خودش تایپ شد.

ب.ن :خبر این است که حجر ابن عدی  از صحابه حضرت علی در سوریه نبش قبر شده.   سطح دغدغه اقایان معترض به ترو ریستهای که در سوریه نبش قبر کرده اند. واژه ترو ریست ها جالبه.

خوبه ننوشتن حجرابن عدی قبرش ترور شد. خوبه ادم عقلش گرد باشه کلا

 

 

Advertisements

یک دیدگاه برای ”نبش قبر

  1. من سنی و از کردستان هستم واقعاْ عمل زتی انجام شد این آقایانی که این کار را انجام داده اند هنوز نمی دانند که حضرت علی خلیفه چهارم مسلمانان سنی و یکی از شخصیت های بزرگ تاریخ اسلام است امیدوارم جزای این عمل شنیع را در همین دنیا پس بدهند.

  2. من اخبار دست اول رو از اینجا میگیرم.
    راستی فکر کنم در مورد سفرتون چیزی ننوشتم. هم اینک بر خود واجب میبینم که براتون آرزوی شادی و موفقیت کنم هر جا که باشید.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.