خشونت بر علیه زنان


غروب جمعه است و شب تاسوعا . صدای پیانویی ملایم اتاق را پر کرده . جلو شومینه نشسته ام در این هوای نیمه مرطوب ابری و بارانی ارامش را مزه مزه میکنم همراه با یک فنجان چای زنجبیل و لیمو ..
شاید دیگر تکرار نشود . در زندگی تکرار وجود ندارد.
فردا چهارم اذر روز مبارزه با خشونت علیه زنان است. (واقعا چقدر با مقدمه پست هماهنگی داشت انگار عادت کرده باشم برای برجسته تر کردن موقعیت ها از کنتراست «تضاد» استفاده کنم.)
داستان خشونت بر علیه زنان به بلندای تاریخ امتداد دارد. خشونت هایی مثل خشونت های فیزیکی خشونت های جنسی خشونت های کلامی خشونت های رفتاری.
و ما زنان ایرانی در سال 2012 میلادی شاهد جدیدترین نوع خشونت ، خشونت بر علیه زنان با تصویب قانون های ضد زن هستیم.
همه میدانید در سرزمین من قانونی تصویب شده که زنهای مجرد تا چهل سالگی برای گرفتن پاسپورت نیاز به اجازه ولی یا جانشین قهری وی » حاکم شرع «دارند.
بعد از  تصویب قانون تعدد زوجات در سال گذشت این حرکت جدیدی است در راستای تحقیر زنان و به حاشیه کشاندن ایشان در جامعه.
در این بین حرکت دیگری نیز صورت گرفته وان محرومیت جنسیتی زنان از برخی رشته های اموزشی در دانشگاه ها بوده.
این که اتنهای این حرکت های قانونی زن ستیزانه کجاست، سر انجام به کجا میرسد معلوم نیست. چیزی که مشخص است دو مطلب مهم است. اول اینکه با زیاد کردن سر پرستی و سلطه مردان روی زنها امتیازی به مردان داده نمیشود بلکه حقی از انها ضایع میگردد . زیرا وقتی نصف جامعه بلوکه شوند بر نیم دیگر ان راحت تر میتوان اعمال قدرت کرد.
دوم اینکه مسلما تصویب این نوع قانون های طالبانی و ثبت ان در تاریخ بسان لکه ننگ بزرگی بر دامن اسلام که دولت ایران خود را منتصب به ان میدهد نمودار خواهد شد.
این لک از این دامن پاک نخواهد شد. شرمساری ان بر دوش تاریخ سنگینی خواهد کرد. موجود کاملی که تا چهل سالگی تحت تکلف خواهد بود .
زنان نخبه ای که برای ادامه تحصیلات ناچار به مسافرت به خارج از کشور هستند. انهایی که در سمینار های بین المللی دعوت میشوند. انهایی که به هر صورت قرار است افتخار کشور باشند در صورت اجازه ندادن ولی وطی نشدن مراحل قانونی باید در کشور بمانند. که تعداشان کم هم نیست. زنان ایرانی ثابت کرده اند نه تنها دوش به دوش مردان بلکه جلوتر از انان میتوانند در مدارج علمی و بین المللی بدرخشند.
وجلوی این پیشرفت باید گرفته شود.
زنان باید در مقابل مردان صف بکشند تا انرژی جامعه در راه جنگ دو جنس مستهلک شود. حتی به بهای بهم خوردن پیوند های خانوادگی و پیمان های زناشویی .
استفاده از این نوشته با ذکر منبع بلا مانع است. وبدون ذکر منبع کاری غیر اخلاقی.

تاری می تنیم به روی تار گره های کور میزنیم  وعین حماری بی چشم  دور این دایره بسته میگردیم .

Advertisements

یک دیدگاه برای ”خشونت بر علیه زنان

  1. آفرین ! مطلب خیلی قشنگی بود سعی میکنم توی وبگردی هام مشتری همیشگی شما باشم .

    • تنظیم کردم پست جدید که مینویسم کامنتدونی قبلی بسته میشه.
      ممنونم قرتشت شما سالهاست که به من توجه ولطف دارین.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.