صف اهدای خون . صف یک دلی مردم


این روزها صف اهدای خون شلوغ است. مردم اینگونه هم خونی خود با آذربایجانی ها اعلام میکنند. مردمی که همیشه ترس جدا شدن اذربایجان از ایران را از سالها قبل با خود حمل کرده اند.هر کاری از دستشان بر میاید برای زلزله زده ها انجام میدهند. حساسیت وهمدردی مردم نشان دهنده ان است که ملت به دولت اعتماد ندارد و خوب دولت هم با بستن راه های مختلف تلافی میکند. شایعه بسته شدن حسابهای مردمی توسط بانکها. دپو کردن کمکهای مردم توسط سپاه و مصادره کردن و ازبین بردن دوربین های عکاسی وممنوعیت عکاسی و فیلم برداری در مناطق زلزله زده از ان جمله است.
ولی درنهایت همه اینها یک دلی ملت با هم است . چیزی که قابل توجه است و دوست دارم به ان اشاره کنم. نبودن یک خانم محجبه با چادر یا همان خواهر ارشادی های خودمان در این صف ها ونیز جای خالی مقامات دولتی در صف های خون و نیز خالی بودن صف ها از روحانیون منبر نشین است. گویی میخواهند مردم را تنبیه کنند. اگر خون اهدا کرده بودند عکسهای طاق وجفت از عمل انساندوستانه شان پخش شده بود . .حتی میتوانستند از این عکسها برای انتخابات پیش رو هم استفاده کنند. که البته در ان زمان دوربین ها و موبایل ها را جمع اوری کرده اند که عکسی موقع اهدا خون از انها گرفته نشود مبادا ریا باشد.
تنها عکسی که روحانی ای را موقع اهدا کردن خون نشان میداد عکس اقای خاتمی بود که اون هم مسلما فتو شاپ بود!!
در حالی که رسم است که ساز مان انتقال خون در ماه رمضان از مردم برای خون دادن دعوت میکند. و معمولا عکس مسئولان در حین این عمل خدا پسندانه زینت بخش اخبار میشود.

Advertisements

یک دیدگاه برای ”صف اهدای خون . صف یک دلی مردم

 1. سلام. میخواستم بگم که به طور عمومی دیدگاه های شما رو بی طرفانه میبینم. اما این بار فکر میکنم فشار استرسی که به همه ی ما وارد شده باعث شده کمی مسائل رو غیر علمی ببینیم. برای مثال اینکه خانم چادری تو صف خون دادن و کمک کردن ندیدید شاید دلیلش این باشه که عموم خانمهای چادری روزه میگیرند و ممکنه در شرایطی نباشند که خون اهدا کنند. ضمن اینکه تعداد این خانمها تو تهران خیلی هم کم هست و از بین این تعداد کم ممکنه واقعا خیلی کم پیش بیاد که کسی بتونه خون اهدا کنه. دلیل اینکه این کامنت رو میذارم اینه که تعدادی از خانمها (با چادر و بی چادر و بی حجاب) رو میشناسم که برای سرپناه دادن به دخترهای زلزله زده در تلاشند. ببخشید که یه بار نظر دادم نظرم اینطوری بود. اما این رو از صمیم دل میگم که نوشته هاتون رو دوست دارم و برای همین اظهار نظر کردم. موفق باشید

  • نظر شما قابل احترام است. اما کلا مومن نمایان بیشتر فکر خودشون هستند تا دیگران یک نفر چادری هم بینشان نسیت. من هم خون ندادم اما عجیب نیست؟ توی تهران هم چادری زیاد است نصف فامیل خودمون چادری هستند. همسران سران و سردمداران کجا هستند؟ ایا روزه و حجاب واجرای احکام دینی مانعی باید بشه برای انسان دوستی؟ این خانم ها چطور در جشن های خیریه انچنانی و سفره های افطاری پر طمطراق فعالند. واللهافطاری دادن با اون تجملات بیشتر از خون دادن از ادم انرژی میگره.

  • ای برادر ! نقشی و استرس برای مردم ؟! این خانم دردش جای دیگه است …

 2. این آقایون کی به فکر ملت و مملکت بودند که الان باشند. فقط جای تاسف داره.

 3. ممنوعیت عکس و فیلمبرداری چیزی است که در تمام جهان و در کشورهای پیشرفته در مناطق آسیب دیده اجرا میشود شما در سونامی ژاپن با وجود این همه تلفات کمترین عکسها را دیدید حتما» آنجا هم سپاه رفته بود ؟! چهارتا مثل شماها منتظرند تا بلایی بر سر مردم بیاید آنوقت با رجزخوانی و هلهله و اشک تمساح کلی کیف کنید .به خاتمی بگویید خونتان آلوده به ویروس جرج سوروس هاست به گروه خونی این ملت نمیخورد .

  • شب دراز است قلندر بیدار. خودت برای زلزله زده ها چی کار کردی. رفتی خون بدی. اقلا صداقت را برای خودت روشن شه. هادی زیادی داری رجز میخوانی. فک کن یه کم. این ریس جمهور مردمیتون را هم زیر ابشو رهبر داره میزنه.که من اشک تمساح ربختم خوب هم بود تو هم میریختی.

   • مگه هرکس کمکی کرد باید دنیا رو به هم بریزه که بعله من کمک کردم ؟ خدا ناطره …

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.