راهی برای دور زدن تحریم ها


ر
یکی از ارز اور ترین صنایع برای هر کشوری؛ صنعت توریسم است. کشور هایی در جهان وجود دارند که بیشترین درامد و کار افرینی را از توریسم کسب میکنند . همان کشور هایی که حکما نفت ندارند. وکسی هم نفتشان را تحریم نمیکند تا فلج شوند.
گردشگری در کشور ما با توجه با اثار باستانی و سابقه تاریخی میتواند راهی برای دور زدن تحریم ها باشد.
گردشکر در کشور کار افرینی میکند. ارز به کشور میاورد. مهمتر از همه محبوبیت کشور را در بین دیگر ملل بالا میبرد که میتواند باعث شکوفایی سیاست خارجی مان هم باشد. البته تا ان روز فاصله زیادی داریم. مردمی که باید برای پذیرفتن گردش گر ادب کافی داشته باشند. سرویس دهی خوب در هتل ها و خدمات خوب گردشگری. اموزش اداب معاشرت بین المللی به هتل داران . و اموزش مردم برای داشتن بهترین برخورد با گردشگر خارجی.
بخش خصوصی میتواند فعالیت مناسبی برای این مهم داشته باشد.. وبخش دولتی نیز از این سفره به اندازه کافی بهرمند خواهد شد. و کلید رسیدن به این درامد ها شرکتهایی هستند که خدمات گردشگری انجام میدهند. و باید تحت حمایت باشند تا برای جذب توریست بیشتر خدمات بهتری انجام دهند و بهترین تمرین برای این مهم برگزاری تور های داخلی است.
اتفاقی که این روزها برای صنعت گردشگری ما افتاده زنگ خطریست برای منزوی شدن بیشتر کشور.
تعدادی از اژانس های مسافرتی به دلیل بزن و برقص یا انچه به ان رفتار های خلاف شوئنات اسلامی میگویند این روزها تعطیل میشوند. تا همان چند گردشگر ایرانی نیز از مسافرت هایی که میتواند استانهای محروم به نوای برساند محروم شوند.
مسئول این برخورد ها هر کسی که باشد. هر اداره یا وزات خانه ای که باشد نه تنها خلاف مصلحت مردم عمل میکند.بلکه با برخورد سلیقه ای با یک صنعت سوداور خلاف مصالح اقتصادی کشور نیز عمل میکند. تازه اگر این رفتار ها و برخورد ها خلاف قانون نباشد.
به جاست که مسئولان نظارت بیشتری روی اینگونه تصمیم های فردی داشته باشند.
این صنعت میتواند جایگزین مناسبی برای ارز اوری به جای فروش نفت تحریم شده باشد.

Advertisements

یک دیدگاه برای ”راهی برای دور زدن تحریم ها

 1. اولا» تحریم نفتی ایران را فلج ننموده بلکه این غرب است که دچار زیان شده . سیر صعودی قیمت نفت را ببین مگر سایتها را مطالعه نمیکنی دانشمند !؟ دوم اینکه تعطیل کردن چند آژانس متخلف خلاف مصلحت مردم است ؟ یعنی مردم این بزن و برقص ها را دوست دارند ؟! عجب ! باید چشمهات رو بشویی

  • خیر مردم عاشق عزاداری هستند! بزن و برقص و شادی مال کافران جهنمی است! بهشتی ها باید مدام تو سر و کله خود بزنند! جهنم جایگاه آدمهایی است که دنبال شاد بودن و شاد کردند هستند! و ملت ایران به این مهم دست نیافتند مگر با ایثار متولیان امر که با فدا نمودن شرف و انسانیت خود و با بدوش کشیدن بار سنگین اختلاس و فساد، توانستند موقعیت کنونی را برای مردم ایران به ارمغان آورند!

   • نوشته ام را درست نفهمیده ای ! شاد بودن با آن چیزی که مدنظر جنابعالی و همفکران شماست بسیار متفاوت است . شاد بودن مگر با بزن و برقص حاصل میشود ؟ اگر اینطور است یک تنبک بگیر بزن و برقص مگه ما از خوشحالی شما حسودیمان میشود ؟

   • هادی تو چرا اینقدر دگم شدی دانشمند!! شادی در جهان یک مفهوم داره یک حسه و مسری هم هست مثل بقیه احساسات.میخوای قبول نکنی مخالفت کنی بکن چیزی عوض نمیشه لابد تنبک از ابراز شیطان پرست هاست. اما اصلا چنین چیزی صحت نداشته.حد القل در لیستی که گردشگری برای تعطیل اعلام کرده بدون هماهنگی ویا اخطار قبلی ویا حتی دادگاه ودفاعی برای گردانندگان این اژانسها بحث بزن و برقص در جاد های ایران یا امکان تاریخی منتفی است. یک تور داخلی که حداقل بیست مسافر دارد چه درامدی برای صاحب اژانس دارد که بیاید به خاطر ان اسباب لهو ولعب مسافران را فراهم کند و کل شغل و شرکت خودش را و کارمندانش را با نظارت خفنی که گردشگری روی مسایل اسلامی و اخلاقی دارد به خطر بندازد. مسلما گردانندگان تور ها میدانند که ممکن است هر مسافری مامور نامحسوس گردش گری باشد برای مچ گیری.
    بحث نرسیدن حق و حسابها و ترساندن بقیه برای شرکتهای خدمات مسافرتی است که اگاه باشند باید سیبیل بالاتری ها را چرب کرد. بچه ای ها هادی.اصلا اون یارو حق وحساب بگیره هم فکر من چه فرقی میکند .مشکل استفاده نکردن ما از امکاناتی است که میتوانیم برای درامد زایی ارزی از ان سود ببریم و به تک محصولی قانع هستیم. مگر ما ضامن بهشت و جهنم همه مردم دنیا هستیم که مسلمان و متدین و بهشتی باشند و حوری های جهان اخرتشان کم کسری نداشته باشد..گور پدرشان هرکاری میخوان بکنن . به ما چه ما باید به منافع مردم کشور مون فکر کنیم .

 2. در اینکه ایران دارای ماده خام صنعت توریسم است حرفی نیست. اما این ماده خام برای جذب توریست هایی که در قبال هزینه و وقت و تعطیلات با ارزش سالیانه خود یک لیست بلند بالای انتخاب (با بهترین سرویس ها و با قیمت های بسیار مناسب) در دسترس دارند کافی نیست.
  وطن پرست های افراطی ممکن است از شنیدن واقعیت ترش کنند اما قدم اول برای رفع یک مشکل قبول کردن آنست.
  یک خانواده امریکایی یا اروپایی را فرض کنید که (مخصوصا اروپایی که بیشتر سال در زیر باران هستند!) اولین انتخابش گذراندن تعطیلات در کنار دریاست.
  به کدام دلیل این خانواده که قصد تفریح در کنار هم را دارند باید سواحل بی سر و سامان (و زنانه مردانه که خانواده را شقه میکند) و هتل های با سرویس های بد و رستوران های مزخرف که غیر از 20 نوع کباب غذای دیگری ندارند به سواحل زیبای مدیترانه ترجیح بدهند؟! مکانهایی با آب پاکیزه و شفاف و ماسه های سفید در کنار غذاهای متنوع و کارکنان مودب و حرفه ای…
  یا سواحل دریای آدریاتیک و …
  در این مکانها هتل های سه ستاره از 5 ستاره های ایران سر ترند. کارکنان هتل ها و رستورانها مودب و آداب دان و با وسواس برای راضی نگه داشتن کسانی که در شهرشان سرمایه می اورند و …
  هزار ریزه کاری در توریسم است که ایران باید کلی رویش کار کند. اتفاقا دیشب که شام در یک رستوران فسقلی میخوردیم بحثش را میکردم. با کسی که در ایران در بهترین هتل ها اقامت کرده (ایشان یک مشاور فنی در صنایع ایران هستند)… غیر از هتل استقلال تهران باقی همه شرم آورند! از همه بدتر رفتار و حرکات طلب کارانه نسبت به مشتری است که مایه شرمساری است! و غیر قابل مقایسه با سرویس آن رستوران دور افتاده در یک شهر فسقلی حومه در اروپا…

  • دقیقا همین جور است که نوشتی. کار یک فرهنگ سازی اساسی نیاز دارد همانطور که اشاره کردم. همه از خدمات شاکی هستند. حرفی نیست. مسافرت تنها دریا نیست به هرحال ایران هم گردشگران خود را خواهد داشت. اما داستان ساحلهای جدا جدا.
   برای خارجی ها و اقلیت های مذهبی ساحل مختلط هم هست. سال گذشته خاله من با همسرش که ایرانی نیست امده بود از این سواحل در کیش استفاده کردند. البته ما باهاشون نرفتیم.
   جای درست شدن دارد. باید امید وار بود .

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.