دختر ها و رفتار های برابر


از روزگاری که دختر ها مینشستن توی خانه برای شوهر کردن دونسلی میشه که گذشته. اما باز به ندرت از این دسته از دختران پیدا میش. البته ورژنشون فرق میکنه. این هم اپدیت شده و مثل سابق نیست. یکی از این نوادر یکی از دوستهای ته تغاری ماست.

دختر زیبایی است البته اگر بپسندی. بور و چشم سبز اورژینال.

تنها کار مهمی که داره اینه که از عمل اپاندیسش صحبت کنه. یا از بیماری های طاق و جفتش. لباس بپوشه ارا بیرا کنه بره خونه بی افش بعد به اون پیله کنه بیا با بابای من صحبت کن. بعد دعوا کنند قهر کنند. در این مدت با یک پسر دیگه دیت بگذاره. تا دوست قبلیش دوباره اشتی کنه.

یک دوست دیگشون باز حالا این خودشو جمع میکنه دانشگاه میره. جای شکرش باقیه. میگه پسره بهم گفته دوماه میخوام برای امتحان بخونم بعد دوماه دوستیمون را ادامه میدیم. میگه عاشقشم اخه خیلی ازش خوشم میاد. نمیتونم تحمل کنم.

میگم خوب شاید زنگ بزنه. تو دو ماه را صبر کن . ببین چی میشه. میگه اخه میترسم منو یادش بره. میگم یادش نمیره نترس. پسر ها احساساتی هستند. ومن هنوز خوشبین!

میگه تا دوماه دیگه من چند بار دیگه عاشق میشم.!!!

باز این بهتره.

متاسف میشم که نسل ما دختر هایی این مدلی تربیت کرده باشه. همون کلثوم خانمهای قدیم. مخصوصا اون اولی..

زنانی که دوست دارند زیر دست باشند. هیچ کس نمیتواند کمکشان کند. یا حقی برایشان احیا کند.

دختر های امروزی به جاست که یاد بگیرندکه بهتر فکر کنند. آزادی ،بی حجاب بودن لخت گشتن نیست.

مفهوم ازادی برای زن به این معنی است که خود را موجودی مستقل تصور کند. نه یک موجود انگلی که از پدر به شوهر بچسبد و ناله کند که برایش تعیین تکلیف میکنند. دختر امروز باید فعال باشد. یاد بگیرد از استعداد های فطری اش به نحو احسن استفاده کند حتی اگر ان استعداد اشپزی باشد. یاد بگیرد به هویت خودش احترام بگذارد. و هویت خودش را بشناسد. با پسر ها معاشرت مطلوب و مساوی داشته باشد. با نگاهی برابر.

یعنی کافی شاپ رفت زنانه دست مبارک را در کیف بکند . هدیه بدهد . هدیه بگیرد. لذت ببرد لذت ببخشد. واقعا دوره ای که دختر ها به خود به چشم گوشت قربانی نگاه کنند سر امده. برابر رفتار کنیم. یاد بگیریم که ما «شی» نیستم. انسان هستیم. کسی مالک ما نیست. ما هم مالک کسی نیستم.

یاد بگیریم منطقی به روابطمان نگاه کنیم.

تا وقتی مهریه معیار ارزش ماست. تا وقتی می خواهیم هرجور شده از مردی بلی ازدواج بگیریم و مسئولیت زندگی خودمان را از پدر منتقل کنیم به شوهر. حرف از برابری وازادی زدن بیهوده است.خرف از سنتهای دست و پاپیر برای زنان زدن بیهوده است.

. برابر رفتار کنیم. توقع برابری هم داشته باشیم. یک بوم و دو هوا هم نباشیم. واین به فرهنگ سازی نیاز دارد.

Advertisements

یک دیدگاه برای ”دختر ها و رفتار های برابر

  1. کاملا موافقم، زنان ایران باید به خودشان مسولیت، قدرت و استقلال بدهند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.