خوشبختی و تجارت اکترونیکی


بعد از هفت هزار سال زجر انسانها

 

راز خوشبختی بشر را کشف کردم!
من نه !!

این تبلیغیه که کنار صفحه ظاهر شده. یعنی میخواستم بگم یک همیچین نوابغی داریم ما قدر نمیدونیم.
استاد تیتر نوشتن برای اگهی . گفتن هرچی دروغ را بزرگتر بگی راحت تر باور میکنند. این مصداق بارزش است.
فروشگاه های اینترنتی وخرید اینتر نتی در کشور ما هنوز جا نیفتاده. در حالی در کشور های غربی متداول است.  ویکی از بهترین بازار ها برای ارائه و عرضه  کالا های مورد نیاز مردم است .

این مهم به دلیل باسواد وباهوش بودن غربی ها نیست. بلکه به دلیل زیرکی بسیار شرقی هاست که از این پدیده نسبتا نو میخواهند  استفاده های جادویی ببرند وکلاه برداری های بزرگ بکنند.
ایرانی ها کمتر به فروشگاه های اینترنتی اعتماد میکنند. زیرا به تجربه دریافته اند انچه که فروشنده روی نت تبلیغ میکند و روی بسته بندی وعکس ان مینویسند با کالای ارائه شده تفاوت دارد.
خرید فروش اینتر نتی میتواند یکی از راه های حذف واسطه ها و به تعادل رساندن قیمت ها وکنترل تورم باشد.  ایران یکی از بهترین بازار های منطقه برای عرضه کالاست و از این رو بسیار ارزشمند است . اما ارزش ان را فعلا فقط تجار چینی  درک میکنند.
تورم را در کشور ما واسطه ها دامن میزنند.
دلالی شغلیست که از تولید بیشتر طرفدار دارد. سود اوری بیشتری هم دارد و مشکلات تولید وسرمایه یک تولید کننده را هم نیاز ندارد.
خرید فروش اینتر نتی میتواند مثل شرکت تعاونی ها عمل کند. واین باب تجارت جدید در کشور ما تبدیل شده به کانالی برای تجارت کالا های غیر مجاز که نوعا از رعایت استاندارد ملی و استاندارد جهانی معاف هستند.
عده ای هم طبق معمول از این اب گل الود وعدم نظارت قانونی سود میبرند و نیز موجب ان میشوند اعتماد مردم به این نوع معامله از بین برود. در نتیجه یکی از سود اور ترین و قابل استفاده ترین بازار های کشور بی استفاده باقی بماند.
از مهمترین مشکلات خرید اینترنتی میتوان به موارد زیر اشاره کرد .
عدم تناسب اگهی ها و معرفی اجناس با محصول ارائه شده واغراق امیز بودن بیش حد تیزر ها.
نامناسب بودن کیفیت کالا های ارائه شده .
نا مناسب بودن قیمت ها وعدم کنترل بر قیمت ها از طرف یک مرجع قانونی.
تجارت الکترونیکی میتواند راهی مناسب برای عرضه کالا های تولید داخل بدون واسطه به مصرف کنندگان باشد. تولید کنندگانی که واردات» از چین » کسادی بازار انها را موجب شده. باید سعی بیشتری در جلب اعتماد مردم به این بازار داشته باشند.

به هرحال نمی توانیم انکار کنیم که کیفیت کالا های تولید داخل به مراتب بهتر از محصولات چین وترکیه  است.
تولید کنندگان و فروشندگان داخلی نیز دیر یا زود به ضرورت وجود این بازار و رونق دادن به این روش تجارت و محسنات این بازار به بازار های سنتی اگاه خواهند شد.
وقت ان رسیده که به مصرف کننده و هوش دانایی ایرانی احترام بگذاریم و با ارائه محصولات مناسب با تبلیغات کیفیت خوب و قیمت مناسب به رونق بخشیدن این بازار کمک کنیم.

بدست اوردن یک بازار خوب شانس نمی خواهد کیفیت میخواهد و پشتکار. هیچ کس شانسی ثروتمند نمیشود حتی رانت خوار ها .

با توجه به  نوسانات قیمت دلار و تحریم های که به کشور اعمال میشود بهترین راه را مردم باید پیدا کنند. اسایش مردم دغدغه دولت مردان نیست.

 

Advertisements

یک دیدگاه برای ”خوشبختی و تجارت اکترونیکی

  1. به نظر من که کالاهای تولید داخل هم به شدت افت کردند، حتی از چینی ها و ترکیه ها هم کیفیت پایین تری دارند. مواد اولیه به سختی و با قیمت بالاتری به دست تولید کننده می رسه، دستگاه ناظر درست و حسابی هم نیست و طمع بالای تولید کننده برای سود بیشتر دلیلش می تونه باشه.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.