دیروز مجلس


دست مریزاد مجلس عجب جلسه خفن و خورد کننده ای برگزار کردین.
پست دیروز مفت ومسلم پرید. اعصابم خورد شد. نزدیک بود مه جبین را پرت کنم وسط اتاق.
از دیروز که دکتر توی مجلس امتحان داد. با اون سوالهای مسخره. یک سوالی توی ذهن من ایجاد شده. چه کسی ولایتی را فرستاده بود ماموریت ؟ که حکم انجا به ایشان ابلاغ شود. هنوز هم دولت موازی وجود دارد.

بعدش اینکه خوب شهرداری و اون چند جای دیگه کجا هستند که باید ازشان حساب کتاب کشید. !

و یک حرف بدیهی هم بود . قانون مند کردن یارانه ها را مجلس تصویب کرد. و دولت مجری ان بود. و حالا همین مجلس چرا معترضش شده؟

ابچه دبستانی هم میدونه برای یک سری از سوالات نباید وقت معلم را گرفت. ولی مجلس نمیداند اصلا حاشیه های صحبت های مشایی ارزش داره که مجلس وقت صرفش کنه حالا یا مکتب ایرانی یا مجلس اسلامی .

واقعا تو این گیر ودار تحریم ها ومشکلات اقتصادی این سوال هایی بود که مجلس با ان اهن وتلپش باید طرح کند. مشکلات فقط اینهاست. مشگل ما بحث حجاب است و قیافه ادم ها توی خیابان.

این مجلس حقش بود که به استهزا و تحقیر رو به رو شود. به ملت هم بر نمی خورد اینها نمایندگان مردم نبودند. و نیستند. اینها برگزیدگان خواص هستند که در لوتو ،حقوق و مزایا و خانه مجانی در تهران برنده شده اند. از درد مردم هم بی اطلاعند. همان شب عید برای خنده سوژه دست مردم دادند. بلاخره مردم باید شاد باشند.

یعنی این دوستان اینقدر اتو از هم دارند که دوتا سوال حسابی هم نمیتوانند طرح کنند چون جوابش مقدسات را زیر سوال میبرد.

شب قبل در پلاس بچه ها بچه ها برای ریس جمهور سوال طرح میکردند. سوالها منطقی تر بود درسته جنبه طنز هم داشت اما طنزش بیشتر از جلسه دیروز نبود.

فیلم ر این جلسه ا باید نگهدارند تا سالهای بعد برای شاد شدن مردم شب عید نشان دهند.

Advertisements

یک دیدگاه برای ”دیروز مجلس

  1. سلام. چند وقت پيش وقتی فهرست‌ سوال‌ها رو منتشر کردند متعجب شدم. ده تا سوال از اين شاخه به اون شاخه، غيرشفاف و بسيار کلی. حتی به فرض اگه کسی می‌خواست درست و حسابی جواب بده مگه می‌شد توی يک جلسه يکی دو ساعته؟! بخصوص سوال درباره حجاب رو که ديدم فهميدم هنوز آقايان توی توهم خود-سرپرست-بينی هستن.
    اين مجلس و دولت خيلی به هم می‌آن. مجلس ملت رو تنها می‌ذاره، دولت تو مجلس شوخی می‌کنه و چيزی رو به گردن نمی‌گيره. حالا سوال اينجاست که خب چی شد الان؟ سوال هم کرديد چه پيشرفتی حاصل شد؟

    • خنده دار ترین قسمتش اینه که اگر حسین کرد هم تعریف میکرد. هیچ فرقی نمیکرد. قانونا قضیه سوال کردن را جواب داده بود. و این رسم قانونی پایان یافته بود. بعد این را فهمیدم. فورمالیته است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.