اونور ابی های متوقع اینور ابی های محافظه کار


. مردم انطور که ملت پشت پرده نشین «اعم از مدعیان مقیم خارج و پشت فیلتر شکن مطمئن وی پی ان فعال نشین های مقیم ایران «انتظار دابشتند درتظاهرات 25 بهمن شرکت نکردند. شاید نسبت دادن راهپیمایی 25 بهمن به جنبش سبز بدترین کار ممکن بود.
همانطور که قبلا نوشته بودم قابل پیش بینی بود که مردم تهران به عنوان* پیش مرگ *در این بازی ها دیگر شرکت نمیکنند.
که دیگر هم وطنان چشم به تهران هم ظاهرا مطابق معمول این بازی ها را جدی نگرفتند.
خواست مردم یک زمانی ازادی سرن جنبش سبز و پس گرفتن رایشان بود. حتی یک زمانی به رفرم و یا رفراندوم راضی بودند.
اما با گذشت زمان و زیر سوال رفتن همه انچه یک زمانی ارزش های انقلاب نامیده میشد. از جمله مقوایی شدن امام رهبر انقلاب!معیار ها وخواسته های مردم تغییر پیدا کرده. مخالفان در یک سیر قهقرایی دوباره طرفدار شاهزاده خارج نشین و پیر مرد های سلطنت طلب تمایل پیدا کرده اند. در واقع با بی اعتمادی مرد به رای گیری ها و انتخابات جمهوریت نظام بیش از پیش زیر سوال رفته. حتی بیشتر از باور های دینی رنگ باخته مردم.
خواسته های مردم درست یا غلط عوض شده کمتر کسی به خاطر بقا و تداوم جمهوری اسلامی حاضر است پیش مرگ و پیش قدم باشد. ** بزرگترین اشتباه برای متحد کردن مردم استفاده از مهره های حکومتی جمهوری اسلامی است. **مردم خوب میدانند که کسانی تا دیروزعوامل جمهوری اسلامی بوده اند وامروز از مخالفان نظام به حساب میایند دلشان برای میهن و مردم نسوخته. دلشان تنها برای مواهب امکاناتی که از دسترسشان خارج شده تنگ شده…
و در هر صورت ما مردم هستیم که به شانس در دقیقه 90 اعتقاد داریم.

Advertisements

یک دیدگاه برای ”اونور ابی های متوقع اینور ابی های محافظه کار

  1. سلام. آنونس ِ اين وبلاگ‌تان را در آن وبلاگ ديدم و به اينجا آمدم. اين فراخوان‌‌ها به تظاهرات فرسايشی از همان سال 88 برايم جای سوال شده بود. سه‌شنبه‌های اعتراض و… چسبيدن زورکی سلطنت‌طلبی و اپوزسيون‌های مشابه خارج‌نشين‌ به جنبش سبز هم خود حکايت عجيبی است. به شخصه نمی‌دانم متولی راه سبز اميد که هراز گاهی فراخوان می‌دهد دقيقاً کيست؟
    شايد بهتر باشد پيش از آنکه همه (ازجمله خودم) به آگاهی کافی نرسيده‌اند و نمی‌دانند دقيقاً چه می‌خواهند هيچ اتفاق عمده‌ای نيافتد. زورگویی و خودخواهی در خانه‌ و زندگی ما ريشه دوانده؛ از نحوه تربيت فرزند و تحميل خواسته‌ها به او گرفته تا زورگویی معلم به شاگرد در مدرسه و بالادست به زيردست در اداره و… در مقياس بزرگ‌تر هم می‌شود همين حکومتی که می‌بينيم.

    سلامت و شاد باشيد

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.