باز ملت جو گیر شد.


درپی صحبت تحریم ایران از جانب اتحادیه اورپا چیزی که بیشترین لطمه را به ما میزند قبل از اینکه تحریم ها باشد نحوه برخورد های خود ما ایرانی ها با خودمان است.
یک عده در صف های طولانی سکه یک عده مشغول تجارت دلار یک عده تو صف ورود به کشور عراق برای اوردن دلار به این سمت مرز. !! جل الخالق تجار ما را ببین. بازار سیاه پشت بازار سیاه.
مردم درپی هجوم به سوپر مارکت ها و فروشگاه های دولتی به شکل غارتی خرید کردن. تو یک هفته ای که تعطیلات پشت هم طبق معمول کشور را تعطیل کرده. انگار ما تا حالا داشتیم همه با تجارت سکه دلار ارتزاق میکردیم ونان سکه با چاشنی دلار را قاتق نفت های تو سفره مان کرده بودیم.
مغازه دار ها شتابزده در جمع کردن اجناس خارجی از مغازه. همه مشغول گران کردن کالای های خود.
دولت در سکوت. سکوت که نه روزه سکوت.
و همه بدون توجه به معقوله عرضه و تقاضا.  پدر جان هرچی بیشتر برین دنبال خرید سکه ودلار پیش خرید و پس خرید . قیمتش بالاتر میره.
این دولت نه دولت پهلوی دولت میر حسین دولت ازاد اذربایجان دولت دمکراتیک سوسیالیستی هر دولتی سر کار باشد و هر حکومتی نه فقط حکومت ایران تا این مشکلات فرهنگی واخلاقی  را داشته باشند . همه چی به همین منوال است.
زرنگی نیست بی اخلاقی است در صف سکه دلار ایستادن و تقاضا را به نفع بازار سیاه بالا بردن. از فردا شاهد سیل مسافرانی هستیم که بلیط میخرند برای خرید ارز دولتی و فروش ان به بازار ازاد .
این گونه کاسبی های دوره ای وارد خلق وخوی ما شده و کم کم میرود که سنت شود .ابی گل شود ماهی بگیریم یک شبه تا توانستیم خون هم وطن را تو شیشه کنیم و شاهد باشیم به نوبه خودمان خونمان شیشه شیشه شود.
ملت دوباره جو گیر شد.
چیزی که واضح است پایدار نبودن این روال است . اگر همین فردا دولت تصمیم به مذاکره بگیرد و تحریم ها برداشته شود …  تکلیف این دلار های عراقی چه میشود.  با توجه به وضعیت موجود بعید نیست. بزودی قطعنامه 598 جدیدی مورد پذیرش ایران قرار گیرد. جام شوکران دیگری دست به دست بگردد.
لطفا متانت خود را حفظ کنید. در به این پاشنه نمی تواند بماند.

*بی بی سی* و* ویس او امریکا *دارند انقلاب جدیدی به مردم ایران تحمیل میکنند با داغ کردن ژورنالیستی قیمت دلار وسکه  ودلالان بازار  سیاه  با دامن زدن به این ماجرا باقی مانده بضاعت مالی ملت را به کیسه خود انتقال میدهند. و مردم هم جو گیر . گویی این  با شندر غاز تمام  عمرشان  را گذران خواهند کرد.

متانت خود را حفظ کنید این هم یک پرده سیاست است و یک پرده از جنگی که چند ماهه شروع شده.  هرکاری بقیه کردند شما هم میکنید.

Advertisements